Imię Elvis
Płeć On
Wiek Senior
Wielkość Mały
Rasa kota Mieszaniec
Dodatkowe informacje

leczona

W skrócie

 

07.04.23 – wielki dzień:) Elvis trafił do przystosowanego dla niego, odpowiedzialnego domu, w którym jest kocim jedynakiem i dbają o niego dwie osoby- Asia i Kacper. Elvis jest wspaniałym, przytulastym kotkiem, który nadal bardzo ufa człowiekowi. Nowi opiekunowie są bardzo zaangażowani i zauroczeni kotkiem. Oczywiście kontynuują leczenie Elvisa w porozumieniu z Fundacją. Mocno trzymamy kciuki za bardzo dobrą kondycję Elviska! 

_____________________

Żeby spisać historię Elvisa, trzeba przygotować kubek melisy i paczkę chusteczek. Nie trafiają do nas specjalnie szczęśliwe zwierzęta, ale Elvis… Elvis przeżył piekło.

W połowie marca dostaliśmy zgłoszenie o kocie, który przebywa na opuszczonej posesji na ul. Grunwaldzkiej w Dębicy i wygląda na to, że potrzebuje pomocy. To, w jakim stanie był kot przeszło nasze najgorsze wyobrażenia. Kot służył komuś za żywą tarczę strzelniczą, a w jego ciele utkwiło 8 śrutów (zdecydowana większość w głowie) wystrzelonych w niego z wiatrówki. Usunięcie wszystkich śrutów okazało się bardzo trudne- część udało się wyjąć jeszcze w Dębicy, w Przychodni Weterynaryjnej Vetcore, a kolejną część w krakowskiej Przychodni Retina, która zgodziła się pomoc kotu (ze względu na to, ze obrażenia Elvisa były tak trudne do opanowania, wiele przychodni i klinik nie podjęło się interwencji). W sumie usuniętych zostało 6 śrutów, 2 nadal tkwią w żuchwie i ze względu na ich newralgiczne położenie nie zostały wyjęte. Póki co nie stanowią zagrożenia dla jego życia.

Elvis cierpiał w niewyobrażalny sposób: miał przestrzelone podniebienie, pokruszone zęby, w wyniku postrzału stracił też oko, które trzeba było amputować. Ze względu na bardzo silny stan zapalny błony naczyniowej stracił również wzrok w drugim oku. Niestety pewnych rzeczy nie da się naprawić i Elvis już nigdy nie będzie widział. Okazało się również, że Elvis był mocno zapchlony i miał masywną biegunkę. Na szczęście te rzeczy udało się opanować, Elvisowi dopisuje apetyt i dochodzi do siebie w DT (domu tymczasowym).

Nieszczęście Elvisa nie skończyło się jednak na utracie wzroku i okaleczeniu. Okazało się, że ma pozytywny test na FeLV, czyli kocią białaczkę. Niestety nie ma możliwości wyleczenia tej choroby. Liczymy na to, że będzie ona jak najdłużej bezobjawowa. W związku z białaczką warunki adopcji kota Elvisa są znacznie bardziej restrykcyjne niż w przypadku kotów zdrowych.

✅ Elvis musi być kotem „niewychodzącym”, pod stałą kontrolą. Ze względu na obrażenia jakich doznał i na wirusa FeLV. To są zalecenia lekarzy weterynarii.

✅ Dom adopcyjny powinien być bez innych kotów, lub z kotami, które są zaszczepione na wirusa kociej białaczki ( dla innych zwierząt wirus jest niegroźny)

✅ Powinien być odpowiednio odżywiany. Należy także zadbać o pełnowartościową dietę i w razie konieczności, stosować suplementy i preparaty, podnoszące jego odporność i mobilizujące układ immunologiczny do działania,

✅ powinien być kochany, przytulany, głaskany bo na to zasłużył

Elvis zdecydowanie nie lubi podróży w kontenerku, natomiast kocha człowieka, lubi z nim przebywać, tulić się i być blisko niego. Jest fantastycznym kotem. Wie do czego służy kuweta, ale w nowym miejscu będzie musiał się z nią „zapoznać” i przyuczyć.

W akcję ratowania Elvisa i poszukiwania sprawców tego bestialstwa zaangażowała się nie tylko lokalna społeczność i media, ale nawet ogólnokrajowa telewizja. Zebraliśmy wspólnie z wrażliwymi ludźmi pokaźną kwotę, która miała nakłonić osoby, które miały wiedzę nt. tego, kto zrobił Elvisowi krzywdę, do wskazania sprawcy. Niestety.. na dzień dzisiejszy (02.04) sprawca nie został wskazany/ukarany.

Elvis mimo ogromnego okrucieństwa, jakie zgotował mu oprawca, jest kotem, który niezmiennie pragnie kontaktu z człowiekiem. Uwielbia być głaskany, ociera się i chce się przytulać. Jego ufność jest niesamowita Elvisek dzielnie znosi swoje kalectwo, rany goją się, a on jest cudownym kotem.

materiał polsatnews.pl

materiał rzeszow.tvp.pl

materiał debica.tv

materiał tvn24.pl

materiał nowiny24.pl

material korso24.pl

materiał rzeszow.wyborcza.pl 

materiał eska.pl


Inne zwierzaki szukające domu

Czeka na swój dom

FASOLKI

Imię: Fasolki

Płeć:  On

Wiek: Bardzo młody

akceptuje koty

Czeka na swój dom

KLAKIER (PĄCZKI)

Imię: Klakier

Płeć:  On

Wiek: Bardzo młody

szczepiony | lubi dzieci | lubi zabawę | akceptuje psy | akceptuje koty

Czeka na swój dom

FILEMONEK

Imię: Filemonek

Płeć:  On

Wiek: Młody

lubi zabawę | akceptuje koty

Czeka na swój dom

BUŁKA (PĄCZKI)

Imię: Bułka

Płeć: Ona

Wiek: Bardzo młody

szczepiony | lubi dzieci | lubi zabawę | akceptuje psy | akceptuje koty

Czeka na swój dom

PEDRO

Imię: Pedro

Płeć:  On

Wiek: Dorosły

akceptuje psy

Czeka na swój dom

KEKSIK

Imię: KEKSIK

Płeć:  On

Wiek: Dorosły

sterylizowany/kastrowany | szczepiony | lubi dzieci | lubi spacerować

„FUNDACJA PSI AZYLEK” – ZWIERZĄTA W POTRZEBIE

Nr konta bankowego: 28 2130 0004 2001 0888 1369 0001

KRS: 0000714908
NIP: 8722419020
REGON: 369353824

Kontakt w sprawie zwierzaka

+48 881 639 458

Napisz do nas