Imię MISIO
Płeć On
Wiek Senior
Wielkość Mały
Rasa psa Mieszaniec
Dodatkowe informacje

szczepiony | akceptuje psy | akceptuje koty | leczona

W skrócie

Misio to starszy pies, który trafił do schroniska prawdopodobnie po wypadku. Miał problemy z chodzeniem, ale jego sytuacja się powoli poprawiała. Okazało się jednak, że na krótko. Uraz okazał się poważniejszy, niż wykazała pierwotna diagnostyka i Misio pewnego dnia przestał chodzić.

W gminnym budżecie nie ma środków na pogłębioną diagnostykę i skomplikowane leczenie bezpańskich zwierząt, Nad Misiem zawisła więc wizja eutanazji. Ponieważ jednak piesek ma czucie w łapach i jest szansa postawienia go na nogi oraz zapewnienia mu szczęśliwej starości, Fundacja Psi Azylek postanowiła wziąć go pod swoje skrzydła.

Zawieźliśmy Misia najpierw do Gabinetu Weterynaryjnego DaVet w Radłowie, żeby ocenić jego stan, ale tam okazało się, że Misia trzeba pilnie operować. Krakowska klinika zaproponowała odległy termin, ale w Lubelskiej Poliklinice Weterynaryjnej mogliśmy pojawić się już kolejnego dnia i tak zrobiliśmy!

Na miejscu wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Wizyta o 11:15, tomografia komputerowa kilkanaście minut później, a o 12:35 Misio trafił na stół operacyjny.

Misio trafił pod opiekę specjalistów, więc mamy nadzieję, że stanie na łapki i będzie mógł szczęśliwie i bez bólu przeżyć swoją psią starość. To naprawdę przykre, że pies, który musiał przez wiele lat mieć właściciela, na starość jest porzucany i jedyne co go czeka to zimny, schroniskowy kojec lub… koniec.

Misio jest wspaniałym, grzecznym, cierpliwym, łagodnym i wdzięcznym pieskiem. W schronisku był przerażony, cały drżał, ostatnie tygodnie jego życia to był jeden wielki szok- wypadek, później 2 tygodnie izolacji w jednym miejscu i znowu zmiana na schroniskowy kojec.

Niektóre psy szybko odnajdują się w schroniskowej rzeczywistości, inne po prostu egzystują- obezwładnione hałasem i zapachami innych zwierząt, skazane na samotność, choć są bardzo towarzyskie i lgną do człowieka. Taki właśnie jest Misio. W schroniskowym kojcu przerażony i przytłoczony, a gdy na noc przed wyjazdem do Lublina trafił do Marzeny z naszej Fundacji, to okazało się, że to pogodny, radosny psi senior. Zasługuje na godną emeryturę. Obecnie Misio jest w trakcie rehabilitacji, która ma pomóc mu stanąć na łapki.

 

Założyliśmy dla niego zbiórkę.


Inne zwierzaki szukające domu

Czeka na swój dom

KLAKIER (PĄCZKI)

Imię: Klakier

Płeć:  On

Wiek: Bardzo młody

szczepiony | lubi dzieci | lubi zabawę | akceptuje psy | akceptuje koty

Czeka na swój dom

KOKOS

Imię: Kokos

Płeć:  On

Wiek: Dorosły

szczepiony | akceptuje psy

Czeka na swój dom

TULIŚ

Imię: Tuliś

Płeć:  On

Wiek: Dorosły

sterylizowany/kastrowany | szczepiony | akceptuje psy | akceptuje koty | leczona

Czeka na swój dom

FASOLKI

Imię: Fasolki

Płeć:  On

Wiek: Bardzo młody

akceptuje koty

Czeka na swój dom

MELISKA

Imię: Meliska

Płeć: Ona

Wiek: Dorosły

leczona

Czeka na swój dom

PEDRO

Imię: Pedro

Płeć:  On

Wiek: Dorosły

akceptuje psy

„FUNDACJA PSI AZYLEK” – ZWIERZĄTA W POTRZEBIE

Nr konta bankowego: 28 2130 0004 2001 0888 1369 0001

KRS: 0000714908
NIP: 8722419020
REGON: 369353824

Kontakt w sprawie zwierzaka

+48 881 639 458

Napisz do nas